Aktualności

Brąz na Akademickich Mistrzostwach Europy

26-07-2019 r.

Tenisiści stołowi z medalami Akademickich Mistrzostw Europy❗️

W dniach 15-20 lipca we włoskim mieście Camerino odbyły się Akademickie Mistrzostwa Europy w tenisie stołowym. Nasza drużyna męska oparta jest w główniej mierze na ligowych zawodnikach, którzy mają bogate tradycje w historii Akademickich Mistrzostw Europy/Europejskich Igrzysk Studenckich. Również w tym roku udało się podtrzymać te tradycje.

Nasi reprezentanci przez fazę grupową przeszli jak burza tracąc tylko jednego seta. Wygrali kolejno z University of Lorraine (Francja) 1-3 oraz University of Neuchatel (Szwajcaria) 0-3. W ćwierćfinale przeciwnikiem naszej drużyny byli zawodnicy z MIREA - Russian Technological University. Również z tego pojedynku zwycięsko wyszli nasi sportowcy wygrywając mecz 3-1.

W półfinale trafiliśmy na kolejnego przeciwnika z Rosji - Magnitogorsk State Technical University. Niestety w tym pojedynku okazali się lepsi rywale wygrywając 3-0.

Ostatecznie drużyna Politechniki Rzeszowskiej zajęła 3 miejsce ex aequo z dobrze nam znaną reprezentacją PWSZ Zamość. Wielkie gratulacje dla drużyny (Robert Floras, Daniel Lis, Rafał Tatarczuch, Grzegorz Tomoń) za super wynik.

Warto wspomnieć, że do tej pory zdobyliśmy czterokrotnie mistrzostwo Europy drużynowo i dwukrotnie indywidualnie, a łącznie zdobyliśmy 28 medali (8 złotych, 4 srebrne i 16 brązowych) we wszystkich konkurencjach– drużynowo, indywidualnie, w grach podwójnych i mieszanych.

Powrót do listy aktualności

Nasze serwisy używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Więcej informacji odnośnie plików cookies.

Akceptuję