Strona: Brązowy medal w trójboju siłowym dla reprezentantki Politechniki Rzeszowskiej / Centrum Sportu Akademickiego - Politechnika Rzeszowska

Brązowy medal w trójboju siłowym dla reprezentantki Politechniki Rzeszowskiej

2020-08-31

W dniach 29-30 sierpnia, na hali sportowej Szopienice w Katowicach odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w trójboju siłowym. W pierwszych dla nas AMPach po odmrożeniu, naszą uczelnię reprezentowała tylko jedna zawodniczka – Magdalena Kwiatek (wydział Budowy Maszyn i Lotnictwa). Magda w ubiegłym roku pechowo nie zaliczyła żadnej z trzech prób w przysiadzie i znalazła się poza konkurencją. W tym sezonie wystartowała w tej samej kategorii wagowej co w roku ubiegłym (do 63kg). Różnicę można było zobaczyć w podejściach do prób i sukcesywnym zwiększaniu kilogramów na sztandze. Taka strategia przyniosła pozytywne efekty i ostatecznie nasza reprezentantka w przysiadzie uzyskała 125kg, w wyciskaniu leżąc 67,5kg, a w martwym ciągu 125kg, co łącznie dało wynik 317,5kg. Taki rezultat dał Magdzie 3 miejsce w klasyfikacji generalnej w swojej kategorii wagowej. Gratulujemy zdobycia medalu i życzymy powodzenia na kolejnych zawodach !

Szczegółowe wyniki zawodów

Dodatkowym smaczkiem podczas tej edycji był plakat Akademickich Mistrzostw Polski w trójboju siłowym, na którym znalazł się Mariusz Brito – absolwent Politechniki Rzeszowskiej, który w ubiegłym roku przywiózł brązowy medal w klasyfikacji uczelni technicznych. Wywiad z Mariuszem można znaleźć klikając w link