Strona: Nowe urządzenie treningowe dla studentów specjalności pilotaż / Centrum Sportu Akademickiego - Politechnika Rzeszowska

Nowe urządzenie treningowe dla studentów specjalności pilotaż

2020-09-25
, red.  Ewa Polak

W dniu 24.09.2020 r. na terenie OKL PRz uruchomiono żyroskop - lotniczy przyrząd treningowy. Pierwszym uczestnikiem specjalistycznego treningu był Artur Wszołek, student ostatniego roku studiów magisterskich kierunku lotnictwo i kosmonautyka (WBMiL). Urządzenie, którego zakup został sfinansowany z dotacji Marszałka Województwa Podkarpackiego, będzie wykorzystywane do ćwiczeń, które mają na celu przygotowanie studentów do obowiązkowych od tego roku lotów akrobacyjnych, wykonywanych na samolocie Zlin Z-242L z floty Ośrodka Kształcenia Lotniczego. Urządzenie to stwarza też możliwości na realizację interdyscyplinarnych badań naukowych. Prezentację możliwości żyroskopu i przeszkolenie z jego obsługi prowadził producent sprzętu Pan Tytus Tschuk z firmy Ad-libitum. W prezentacji i szkoleniu uczestniczyli Prodziekan d/s kształcenia WBMiL dr inż. Arkadiusz Rzucidło, profesor uczelni oraz pracownicy CFiS: dr Grzegorz Bril, dr Adrianna Gardzińska, mgr Maciej Lutak i dr Ewa Polak.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z pierwszego treningu.