Strona: Tym razem bez medali / Centrum Sportu Akademickiego - Politechnika Rzeszowska

Tym razem bez medali

2020-09-26

W dniach 20-23.09.2020 zostały rozegrane Finały Akademickich Mistrzostw Polski w piłce nożnej. Nasza reprezentacja melduje się w nich trzeci rok z rzędu i po dobrych występach w tegorocznych półfinałach, po cichu liczy na powtórzenie sukcesu z ubiegłych lat gdzie zdobywała brązowe medale w klasyfikacji uczelni technicznych.

Wszystko wskazywało na bardzo dobry początek zawodów, ponieważ drużyna PRz po połowie pierwszego meczu z Politechniką Gdańską prowadziła 2 do 0. Niestety szybkie dwie bramki przeciwników w drugiej połowie doprowadziły do remisu, a nasza drużyna nie mogła odnaleźć rytmu z początku spotkania. Pod koniec meczu zawodnicy PG Gdańsk strzelili trzecią bramkę i mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 2:3 dla PG Gdańsk.

Kolejnym przeciwnikiem był bardzo mocny UMCS Lublin. Reprezentacja PRz znała przeciwnika z półfinałów, ale dalej nie mogła znaleźć sposobu na ich świetną grę, przegrywając 4 do 0.

O ostatnie miejsce promujące awansem z grupy przyszło nam grać z Uniwersytetem Gdańskim. Podobnie jak w meczu z PG Gdańsk, nasi zawodnicy prowadzili po pierwszej połowie 1 do 0. Na drugą połowę drużyna PRZ wyszła mocno skoncentrowana, ale w kilku sytuacjach górę wzięły emocje i sędzia musiał użyć czerwonych kartek. Ostatecznie mecz zakończył się przegraną naszego zespoły 1:2.

Po trzech przegranych meczach, reprezentacja PRz została sklasyfikowana na miejscach 13-16.

Dziękujemy za walkę do końca i trzymamy kciuki za kolejne turnieje!

Szczegółowe wyniki turnieju można znaleźć tutaj.