Aktualności

Udany występ podczas Akademickich Mistrzostw Polski w kolarstwie górskim

01-09-2020

Ostatni sierpniowy weekend okazał się szczęśliwy dla reprezentantów i reprezentantek Politechniki Rzeszowskiej. Obok startu w Akademickich Mistrzostwach Polski w trójboju siłowym, nasze zawodniczki i nasi zawodnicy wzięli udział w Akademickich Mistrzostwach Polski w kolarstwie górskim. Miejscem rywalizacji były tereny wyciągu narciarskiego „Orawka”.

Sobota rozpoczęła się od wspólnego treningu na trasie, po którym rozpoczął się wyścig indywidualny na czas kobiet. Wśród startujących mieliśmy swoje trzy zawodniczki, które pokazały się z bardzo dobrej strony zajmując następujące miejsca: Karolina Majewska (16), Marika Kuna (17), Katarzyna Pawlarczyk (35). Sobotnie zmagania zakończył wyścig indywidualny na czas mężczyzn, w którym wystartowało czterech naszych zawodników. Ostatecznie na 15 miejscu (5 wśród uczelni technicznych) zakończył nasz ubiegłoroczny medalista Adam Kawula, Michał Szalacha był 25, 30 Jakub Żuławiński, a Konrad Kukuryka ukończył wyścig na 56 miejscu.

Niedziela była dniem wyścigów głównych ze startu wspólnego. Jako pierwsze na starcie stanęły kobiety. Nasze dziewczyny zakończyły wyścig na miejscach: 14 Marika Kuna, 20 Karolina Majewska oraz 40 Katarzyna Pawlarczyk. Warto dodać, że w tym wyścigu Marika była trzecia wśród zawodniczek z uczelni technicznych. Niestety w turnieju kobiet nie było prowadzonych klasyfikacji dla typów uczelni ze względu na nieregulaminowe ilości danych typów. Inna sytuacja miała miejsce wśród Panów, gdzie w wyścigu głównym na 8 miejscu uplasował się Adam Kawula co przełożyło się na najlepszy wynik wśród zawodników z uczelni technicznych i złoty medal dla naszego zawodnika. Na 32 miejscu wyścig ukończył Michał Szalacha, 51 miejscu Konrad Kukuryka, a awaria roweru spowodowała, że Jakub Żuławiński nie ukończył wyścigu.

Ostatecznie nasze Panie zostały sklasyfikowane na 7 miejscu wśród startujących uczelni,
a Panowie na 8 (4 w klasyfikacji uczelni technicznych). Gratulację dla naszych zawodniczek, zawodników oraz trenera mgr Macieja Kusiaka

Szczegółowe wyniki kobiet
Szczegółowe wyniki mężczyzn

Powrót do listy aktualności

Nasze serwisy używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Więcej informacji odnośnie plików cookies.

Akceptuję