O nas

Centrum Fizjoterapii i Sportu Politechniki Rzeszowskiej (CFiS PRz) zostało powołane z dniem 01 września 2017 r. na podstawie Uchwały Senatu Nr 88/2017 PRz z dnia 29 czerwca 2017 r. w miejsce działającego dotychczas Studium Wychowania Fizycznego i Sportu Politechniki Rzeszowskiej.

Centrum Fizjoterapii i Sportu jest międzywydziałową jednostką organizacyjną Politechniki Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza.

Celem działalności CFiS PRz jest zapewnienie optymalnych warunków do rozwoju kultury fizycznej dla społeczności akademickiej i współpraca z innymi jednostkami organizacyjnymi Politechniki Rzeszowskiej w zakresie prowadzenia działalności dydaktycznej, naukowej i sportowej. Realizacji tego celu podporządkowano strukturę, organizację pracy i charakter działalności jednostki.

Jednym z głównych zadań CFiS PRz jest organizacja i realizacja obligatoryjnych zajęć wychowania fizycznego dla studentów wszystkich prowadzonych przez Politechnikę Rzeszowską kierunków studiów. Oferta proponowanych zajęć pozwala studentom na dokonanie wyboru spośród następujących form:

• zajęć ogólnorozwojowych,
  • zajęć fitness,
  • zajęć z pływania (w grupach o różnym poziomie umiejętności),
  • sekcji sportowych CFiS oraz KU AZS,
  • zajęć w gabinecie usprawnienia ruchowego dla osób z długotrwałym zwolnieniem lekarskim lub orzeczeniem o niepełnosprawności.

Uzupełnieniem oferty zajęć realizowanych przez CFiS PRz są sportowe zajęcia fakultatywne dostępne dla studentów wszystkich lat i kierunków studiów.

Wszystkie zajęcia realizowane są na terenie obiektów PRz mieszczących się na terenie miasteczka studenckiego PRz przy ul. Poznańskiej. Dla potrzeb studentów wynajmowana jest jedynie kryta pływalnia Rzeszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji (ul. Ks. Jałowego).