Strona: Konferencja „Wychowanie fizyczne wobec wyzwań Konstytucji dla Nauki – Ustawa 2,0”, Rzeszów, 11-12 kwiecień 2019 r. / Centrum Sportu Akademickiego - Politechnika Rzeszowska

Konferencja, w której uczestniczyli dr Adrianna Gardzińska, dr Ewa Polak oraz mgr inż. Grzegorz Sowa zorganizowana została przez Akademicki Związek Sportowy, Uniwersytet Rzeszowski oraz PWSZ w Krośnie. Ideą organizatorów było stworzenie okazji do dyskusji na temat kierunków rozwoju akademickiego sportu oraz wychowania fizycznego w obliczu realizacji reformy szkolnictwa wyższego i nauki oraz wyzwań, jakie stawia Konstytucja dla Nauki – Ustawa 2,0. Uczestnikami konferencji byli specjaliści z zakresu sportu i wychowania fizycznego z wielu ośrodków akademickich oraz przedstawiciele Zarządu Głównego AZS. Jednym z omawianych i prezentowanych podczas konferencji tematów była wymiana doświadczeń związanych z wykorzystaniem aplikacji StudentFit, która jest efektem końcowym projektu naukowego zrealizowanego przez pracowników UR i PWSZ w Krośnie.