Strona: Szkolenia „Terapia Czaszkowo-Krzyżowa” cz. I i cz. II, Warszawa, 1-9 maj 2019 r. / Centrum Sportu Akademickiego - Politechnika Rzeszowska

Realizowane w dwóch częściach szkolenia z zakresu terapii czaszkowo-krzyżowej odbyły się w maju 2019 r. w Warszawie. Zajęcia prowadzone były przez specjalistkę od osteopatii mgr Bożenę Przyjemską. Tematyka szkoleń koncentrowała się wokół technik wykorzystywanych w nieinwazyjnej terapii manualnej, która pomaga w likwidowaniu blokad powodujących napięcia mięśni powstałych pod wpływem urazów, stresów, czy traumatycznych przeżyć. Część I odbywała się w dniach 1-5 maja 2019 r. i obejmowała dziesięciostopniowe techniki rozluźniające i normalizujące pracę układu czaszkowo-krzyżowego i przepływ płynów ustrojowych wg J. Upledgera oraz techniki osteopatyczne. Dotyczyła również podstaw diagnozowania i usuwania dysfunkcji czaszki, wg oryginalnej metody W. Sutherlanda. W tej części szkolenia skupiono się głównie na relacji między kością klinową i potyliczną, korektą rozpoznanych urazów i dysfunkcji, oceną dysfunkcji twarzoczaszki i różnych sposobów jej korekty oraz terapią czaszkowo-krzyżową dla niemowląt i dzieci. Część II szkolenia, która odbyła się w dniach 6-9 maja 2019 r. obejmowała głównie metody identyfikowania i uwalniania napięć emocjonalnych uwięzionych w tkance miękkiej. Czynny udział w obu częściach tego szkolenia wzięła dr Adrianna Gardzińska.