Strona: Szkolenie „Analiza ruchu - biomechanika i rehabilitacja kończyny dolnej”, Katowice, 16 marzec 2019 r. / Centrum Sportu Akademickiego - Politechnika Rzeszowska

W szkoleniu organizowanym przez Centrum Biomechaniki Chodu i Rehabilitacji wzięła udział mgr Agnieszka Ursel. Prowadzącym szkolenie był specjalista biomechaniki kończyny dolnej mgr Michał Baryń. Program szkolenia obejmował m. in. omówienie patologii kończyny dolnej powstające w wyniku nieprawidłowych wzorców ruchowych oraz analizę chodu prawidłowego w stosunku do zmian jego wzorca. W części praktycznej odbyły się badania na podoskopie i platformie stabilometrycznej w statyce i w dynamice, wideografia, porównano badanie manualne w odniesieniu do wyników z platformy, przećwiczono metody rehabilitacji z łączenia technik powięziowych, suchego igłowania, fali uderzeniowej oraz ćwiczeń.