Strona: Warsztaty „Nowoczesna fizykoterapia w rehabilitacji sportowej”, Kraków, 2 marzec 2019 r. / Centrum Sportu Akademickiego - Politechnika Rzeszowska

W warsztatach fizjoterapeutycznych zorganizowanych w dniu 2 marca 2019 r. przez firmę Bardomed z Krakowa uczestniczyła mgr Agnieszka Ursel. Warsztaty poświęcone były możliwościom wykorzystania nowoczesnej fizykoterapii w rehabilitacji sportowej. Osobą prowadzącą część praktyczną był mgr Michał Kaczmarek, fizjoterapeuta współpracujący ze słynnymi polskimi lekkoatletami, m.in. Marcinem Lewandowskim i Angeliką Cichocką, a także z polską kadrą tenisa ziemnego. Zaprezentował on swoje autorskie metody pracy ze sportowcami z wykorzystaniem nowoczesnej fizykoterapii.

Dzięki warsztatowej formie zajęć, wszyscy uczestniczy mogli poznać praktyczną stronę stosowania terapii laserem wysokoenergetycznym, terapii Tecar oraz terapii falą uderzeniową. W trakcie szkolenia omówiono i zaprezentowano całościowe podejście do rehabilitacji sportowców, uwzględniające wykorzystanie nowoczesnej fizykoterapii, jako uzupełnienia pracy manualnej. Udział w szkoleniu został potwierdzony certyfikatem.