Strona: Akademickie Mistrzostwa Polski w Narciarstwie Alpejskim Zakopane 2024 / Centrum Sportu Akademickiego - Politechnika Rzeszowska

Akademickie Mistrzostwa Polski w Narciarstwie Alpejskim Zakopane 2024

2024-03-11
, red.  Maciek Kusiak

Reprezentanci AZS Politechnika Rzeszowska uczestniczyli w dniach  4-7.03.2024 w AMP w Narciarstwie Alpejskim rozgrywanych tradycyjnie na stoku Harenda w Zakopanem.

W imprezie wzięło udział ponad 360 studentów z 47 uczelni.

Podczas pierwszego dnia odbyły się eliminacje do slalomu giganta. Po dwóch przejazdach Kamil Cygan został sklasyfikowany na 66 miejscu, Maciej Marcisz był 100 a Wojciech Ender zakończył start w gigancie na 104 miejscu na 219 startujących mężczyzn.

Drugiego dnia rozegrane zostały eliminacje slalomu, tutaj najlepszy z naszych zawodników okazał się Maciej Marcisz kończąc zmagania na 78 miejscu. Kamil Cygan i Wojciech Ender nie ukończyli swoich przejazdów.

Drużynowo zajęliśmy 34 miejsce. 9 miejsce w kategorii uczelni technicznych.

Zarówno w slalomie jak i gigancie wśród kobiet zwyciężyła obrończyni tytułu sprzed roku Maja Chyla z AZS AWF Kraków, podobnie podwójnym zwycięzcą został Bartłomiej Sanetra z AZS AWF Katowice.

Gratulacje dla organizatorów - perfekcyjnie zorganizowane zawody przez AZS Warszawa.

Zawodnikom dziękuję za zaangażowanie i postawę podczas mistrzostw!