Strona: Akademickie Mistrzostwa Polski w Piłce Nożnej Kobiet - Poznań 4-8.06.2023 / Centrum Sportu Akademickiego - Politechnika Rzeszowska

Akademickie Mistrzostwa Polski w Piłce Nożnej Kobiet - Poznań 4-8.06.2023

2023-06-11
, red.  Przemysław Biskup

W dniach 4-8.06.2023 w Poznaniu  odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w Piłce Nożnej Kobiet.
W turnieju wystartowało 27 drużyn z całej Polski (8 Politechnik).

Nasza reprezentacja zagrała łącznie 7 spotkań zdobywając pierwsze miejsce w typach uczelni technicznych.
Rywalizacja przebiegała następująco: AWF Warszawa-PRz Rzeszów 0-1, PRz Rzeszów-UWr.Wrocław 1-1 (Ożibko) , PRz. Rzeszów-UG Gdańsk 2-0 (2x Misiak), ten ostatni mecz dał awans do ćwierćfinału, gdzie trafiliśmy na UJD Częstochowa, z którym wygrywamy 0-1 (Flis).

Awansujemy do ósemki turnieju! Kolejne spotkanie przegrywamy z triumfatorem turnieju UAM Poznań 0:6. Następny mecz z UW Warszawa przegrywamy 3-1 (Misiak). Ostatni mecz o V miejsce w klasyfikacji generalnej jest również meczem o złoty medal w typach Uczelni Technicznych. Wygrywamy z PWr Wrocław 1-3 ! (3x Misiak)
Był to bardzo emocjonujący turniej. Zawodniczki pozostawiły na boisku mnóstwo sił - rozegrały w sumie 280 minut! Często determinacja i wola walki pozwalały utrzymać korzystny wynik.
Politechnikę Rzeszowską reprezentowały: Weronika Czółno, Agata Flis, Sylwia Lis, Gabriela Mackiewicz, Aleksandra Michalska ,Aleksandra Misiak, Izabela Ortyl, Aleksandra Ożibko, Martyna Pacuła, Karolina Słapińska, Sabina Sowa, Karolina Trawińska, Daria Zabawa oraz Karolina Bednarz.
Trener Przemysław Biskup

Ogromne brawa dla zawodniczek i trenera!