Strona: Akademickie Mistrzostwa Polski w trójboju siłowym klasycznym 3-5.05.2024 / Centrum Sportu Akademickiego - Politechnika Rzeszowska

Akademickie Mistrzostwa Polski w trójboju siłowym klasycznym 3-5.05.2024

2024-05-08
, red.  Tomasz Ogórek

W dniach 3 - 5 maja 2024 odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w trójboju siłowym klasycznym na Górnym Śląsku.
Do rywalizacji w hali Ośrodka Sportowego Szopienice zgłosiło się ponad 580 studentek i studentów z 87 uczelni w Polsce.
Politechnikę Rzeszowską  reprezentowali:
Klaudia Wąsacz, Jakub Frydlewicz, Szymon Borowicz, Patryk Kuczek, Jakub Mazur, Dominik Witas, Marcel Boryło, Kamil Gronek, Tomasz Cholewiński, Michał Szumański, Wojciech Styrkowicz, Michał Zbiegień, Michał Śliwa, Wojciech Olejarz, Adam Sawczak, Szymon Borowy.

Politechnika Rzeszowska zajęła 4 miejsce w klasyfikacji generalnej spośród 44 sklasyfikowanych na 87 uczelni.
Medaliści:
Klaudia Wąsacz 63kg - III miejsce - brązowy medal w kategorii uczelni technicznych
Marcel Borowy 83kg -   II miejsce - srebrny medal w klasyfikacji generalnej
                                          II miejsce - srebrny medal w klasyfikacji uczelni technicznych

Marcel Borowy uzyskał wysokie 7 miejsce pod względem uzyskanych punktów IPF spośród 480 mężczyzn startujących w AMP, tym samym zrobił minimum na Akademickie Mistrzostwa Świata w Estonii 23.07 - 27.07.2024
Szymon Borowy 120 kg - I miejsce - złoty medal w klasyfikacji generalnej
                                             I miejsce - złoty medal w klasyfikacji uczelni technicznych

Wyniki w kategorii indywidualnej kobiet:

Klaudia Wąsacz 63 kg - miejsce 9

Wyniki w kategorii indywidualnej mężczyzn:

Jakub Frydlewicz       66 kg - miejsce 17
Patryk Kuczek             74 kg - miejsce 9
Szymon Borowicz      74 kg - miejsce 27
Jakub Mazur               74 kg - miejsce 33
Marcel Boryła              83 kg - miejsce 2
Dominik Witas             83 kg - miejsce 19
Kacper Chmura           83 kg - miejsce 2
Kamil Gronek               83 kg - miejsce 89
Tomasz Cholewiński  83 kg - miejsce 95
Michał Szumański      93 kg - miejsce 38
Wojciech Styrkowicz  93 kg - miejsce 102
Michał Śliwa                105 kg - miejsce 17
Michał Zbiegień          105 kg - miejsce 22
Wojciech Olejniczak   105 kg - miejsce 43
Szymon Borowy          120 kg - miejsce 1
Adam Sawczak           120 kg - miejsce 13

Ogromne gratulacje dla naszych zawodniczek i zawodników!
Szczególnie gratulujemy trenerce mgr Magdalenie Sypek - Kleiba