Strona: Akademickie Mistrzostwa woj. Podkarpackiego w ergometrze wioślarskim 2023 / Centrum Sportu Akademickiego - Politechnika Rzeszowska

Akademickie Mistrzostwa woj. Podkarpackiego w ergometrze wioślarskim 2023

2023-01-31
, red.  Tomasz Ogórek

W dniu 27.01.2023 zostały rozegrane zawody z cyklu Akademickich Mistrzostw Województwa Podkarpackiego w ergometrze wioślarskim. Po raz kolejny organizatorem zawodów w dyscyplinie ergometr wioślarski było Centrum Sportu Akademickiego Politechniki Rzeszowskiej, gdzie od kilku lat  prężnie działa sekcja w/w dyscyplinie sportu. W zawodach rywalizowało sześć uczelni w kategorii mężczyzn i cztery uczelnie w kategorii kobiet.

W kategorii drużynowej kobiet nasze zawodniczki uplasowały się na pierwszym miejscu przed Uniwersytetem Rzeszowskim i Państwową Akademią Nauk Stosowanych w Przemyślu. W kategorii drużynowej mężczyzn nasi reprezentanci również zwyciężyli przed Uczelnią Państwową w Sanoku i Uniwersytetem Rzeszowskim.

Na szczególną pochwałę zasługują indywidualne wyniki w kategorii kobiet: Martyny Wrony 1m i Marii Majek 3m oraz w kategorii mężczyzn: Dominika Karnasa 2m i Piotra Bujaka 3m.

,,Myślę że pod względem organizacyjnym wypadliśmy bardzo dobrze. Dla uatrakcyjnienia rywalizacji zastosowaliśmy preferowany program stosowany podczas Akademickich Mistrzostw Polski dzięki czemu nasze zawody w dużej części odzwierciedlały warunki jakie studenci napotykają podczas rywalizacji w najważniejszej akademickiej imprezie sportowej w kraju Akademickich Mistrzostwach Polski.
Walka zawodnika wyświetlana jest na żywo na specjalnie przygotowanym ekranie dzięki czemu trenerzy jak również inni zawodnicy moga obserwować i porównywać na którym miejscu i w jakim czasie płyną ich koledzy w stosunku do innych uczestników wyścigu. Podczas zawodów doping był nieoceniony i myślę że dla większości zawodników to była największa nagroda”- powiedział komisarz zawodów dr Grzegorz Bril pracownik CSA PRz.

Wyniki rywalizacji znajdziecie na naszym profilu https://www.facebook.com/AZSPRz

Gratulujemy wszystkim studentom uzyskanych wyników i walki do końca.

Reprezentacja kobiet PRz:

1. Martyna Wrona Wydział Chemiczny