Strona: AMP W SNOWBOARDZIE 2024 / Centrum Sportu Akademickiego - Politechnika Rzeszowska

AMP W SNOWBOARDZIE 2024

2024-03-06
, red.  mgr Maciej Kusiak

Akademickie Mistrzostwa Polski w Snowboardzie 2024 za nami!

Na odbywających się w dniach 28.02-02.03.2024 w Białce Tatrzańskiej AMP w Snowboardzie, nasi studenci godnie reprezentowali Politechnikę Rzeszowską podczas trzech dni sportowej rywalizacji.

Pierwszy dzień to SLALOM, wyniki zawodników  AZS PRZ przedstawiają się następująco:

Slalom kobiet  (126 startujących) - Emilia Pisiak zajęła - 73 miejsce, Magdalena Harla - 83, Alicja Baj - 91.

Slalom mężczyzn  (128 startujących) - Marcin Pazowski zajął 40 miejsce, Jakub Kozar - 66, Krzysztof Krysiak - 100, Konrad Gwiżdż  - 114.

Kolejny dzień to konkurencja wymagająca wszechstronnych umiejętności snowboardowych czyli BANKED SLALOM, specjalnie przygotowany tor naszpikowany bandami i rollerami, z którymi nasi zawodnicy poradzili sobie bardzo dobrze:

Banked slalom kobiet:  Alicja Baj zajęła 29 miejsce, Magdalena Harla - 68, Emilia Pisiak - 72.

Banked slalom mężczyzn : Marcin Pazowski zajął 12 miejsce (7 w kat.UTE), Jakub Kozar - 60, Konrad Gwiżdż - 95, Krzysztof Krysiak DNF.

W imprezie wystartowali snowboardziści z 41 uczelni, drużynowo reprezentacja kobiet AZS PRz zajęła 16 miejsce w klasyfikacji generalnej i 6 wśród uczelni technicznych, zaś mężczyźni zanotowali jak dotąd najlepszy start plasując się na 12 miejscu w klasyfikacji generalnej i 6 wśród uczelni technicznych.

W zawodach wystartowała  SNOWBOARDOWA KADRA POLSKI, a o poziomie zawodów najlepiej świadczy fakt, że w kat. mężczyzn (w obydwu konkurencjach) zwyciężył aktualny Mistrz Świata Oskar Kwiatkowski.