Strona: Finał AMP w Piłce Nożnej Mężczyzn - Warszawa 18-21.06.2023 / Centrum Sportu Akademickiego - Politechnika Rzeszowska

Finał AMP w Piłce Nożnej Mężczyzn - Warszawa 18-21.06.2023

2023-06-26
, red.  Przemysław Biskup

W dniach 18-21 czerwca w Warszawie odbył się finał AMP w Piłce Nożnej Mężczyzn. Zespół Politechniki Rzeszowskiej wywalczył brązowy medal w klasyfikacji Uczelni Technicznych! W generalnej klasyfikacji zajęliśmy miejsca 13-16.

Rozegraliśmy 3 mecze grupowe z UŁ Łódź 0:3, USz Szczecin 1:1(Snopov) oraz z UWr Wrocław 1:1 (Pikiel). W pierwszym meczu musieliśmy uznać wyższość rywali. Drugi mecz z bardzo mocną drużyną ze Szczecina stał na dobrym poziomie. Wielka determinacja i zaangażowanie zawodników  w obronie oraz skuteczność w ataku pozwoliło na wyrównana walkę zakończoną remisem. W ostatnim grupowym meczu musieliśmy wygrać. W 3 minucie po rzucie karnym prowadzimy już 1 bramką. Ciężka praca przez cały mecz, dobra obrona i kontrataki z naszej strony jednak nie wystarczyły. Popełniliśmy błąd i 3 minuty przed końcem tracimy bramkę. Tym samym nie przechodzimy do kolejnego etapu rozgrywek.

Gratuluję wszystkim zawodnikom tego co osiągnęliśmy. Wysiłku, który włożyli w tak ciężkich warunkach atmosferycznych jakie panowały. Wynik, który w innych okolicznościach bralibyśmy w ciemno tym razem nie cieszył, ponieważ wiemy jaki Zespół Tworzymy!

Politechnikę Rzeszowską reprezentowali: Bury Michał, Chmura Damian, Delekta Jakub (K), Giza Marcin, Kania Bartosz, Krężel Stefan, Kruła Maciej, Kuca Przemysław, Miśko Kamil, Ogrodnik Alan, Pikiel Dominik, Rejowski Mateusz, Rymanowski Piotr, Siemiński Jakub, Snopov Tymofii,Stopyra Łukasz,  Świecarz Hubert, Szpala Mikołaj, Wilk Kamil, Woźniak Jakub.