Aktualności

Obie drużyny z kwalifikacjami do Półfinałów AMP

02-03-2020 r.

W dniu 23.02.2020 w Kielnarowej odbyły się wojewódzkie eliminacje do półfinałów Akademickich Mistrzostw Polski w siatkówce mężczyzn. 

Naszej drużynie na etapie grupowym przyszło się zmierzyć z Państwową Wyższą Szkołą Wschodnioeuropejską oraz Wyższą Szkołą Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. W pierwszym meczu nasi zawodnicy wygrali z drużyną z Przemyśla 2 do 0. Drugi mecz grupowy rozgrywany z gospodarzami turnieju przyniósł więcej emocji, ale zakończył się na naszą niekorzyść i przegraliśmy z WSIiZ Rzeszów 2 do 1. 

Jedna wygrana pozwoliła awansować z grupy z 2 miejsca i powalczyć o lokaty 1-4. W tej fazie turnieju naszym pierwszym przeciwnikiem była drużyna Uniwersytetu Rzeszowskiego, z którym przegraliśmy 1 do 2. Na koniec przyszło się zmierzyć z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Krośnie. Zawodnicy z Krosno wygrywając z nami 2 do 0 zapewnili sobie 1 miejsce na koniec turnieju. Dla naszego zespołu przypadło 4 miejsce, ostatnie premiowane awansem do Półfinałów Akademickich Mistrzostw Polski, które odbędą się w Lublinie 16-19.04.2020.

Trzy dni później taki sam turniej zagrały Panie. W grupie nasze studentki walczyły z Uczelnią Państwową z Sanoka oraz Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Krośnie. Pierwszy mecz z UP Sanok zakończył się na korzyść drużyny Politechniki 2 do 0. W drugim meczu, lepsze okazały się rywalki z Krosna wygrywając z nami 2 do 0.

Tak samo jak w przypadku Panów, nasze Panie awansowały z 2 miejsca i walczyły o lokaty 1-4. Tutaj pierwszym przeciwnikiem była drużyna Państwowej Wyższej Szkoły Techniczno-Ekonomiczna, która wygrała z nami 2 do 0. Ostatnią drużyną z jaką przyszło nam się mierzyć, była drużyna Uniwersytetu Rzeszowskiego. Ten mecz należał do naszej drużyny i ostateczny wynik tego spotkania 2 do 0 dał nam 3 miejsce w klasyfikacji końcowej. Zajęcie tego miejsca dało również awans do turnieju Półfinałowego AMP.

Gratulujemy obu zespołom i trenerowi mgr Antoniemu Domino. 

Szczegółowe wyniki turnieju kobiet

Szczegółowe wyniki turnieju mężczyzn

Powrót do listy aktualności

Nasze serwisy używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Więcej informacji odnośnie plików cookies.

Akceptuję